Skip to main content

SIA BYKO-LAT

Kokapstrādes uzņēmums Byko-Lat tika nodibināts 1993. gadā kā Islandes uzņēmuma NORVIK hf meitasuzņēmums Latvijā. Šobrīd Byko-Lat ir viens no vadošajiem koksnes produkcijas eksportētājiem Latvijā. Uzņēmumam ir divas ražotnes: Valmierā un Cēsīs.

Ražotnē Valmierā 25 ha platībā uzņēmums ražo žāvētus, ēvelētus kokmateriālus, apdares un terases materiālus, koka logus un durvis, kā arī koka paneļu mājas. Byko-Lat veic arī kokmateriālu un to izstrādājumu spiediena impregnēšanu, kas palielina kokmateriāla izturību un pretestību pret mitrumu, puvuma sēni un koka struktūras bojājumiem no kaitēkļiem.

Ražotnē Cēsīs tiek ražotas dārza mēbeles un žogu elementi. Kā blakus produkts tiek ražotas arī kokskaidu granulas apkurei.

Vairāk nekā 90% produkcijas uzņēmums pārdod ārvalstīs – galvenokārt – Apvienotajā Karalistē, Nīderlandē, Francijā, Beļģijā, Dānijā, Norvēģijā un Islandē.

Byko-Lat neto apgrozījums 2019.gadā pārsniedza 79 milj. EUR. Uzņēmums nodarbina vairāk nekā 500 darbinieku.

2018. gadā BYKO-LAT tika pārdots BERGS TIMBER AB – Zviedrijas publiskai akciju saviedrībai, kuras akcijas tiek kotētas NASDAQ biržā Stokholmā. Plašāka informācija pieejama grupas mājas lapā www.bergstimber.com